- Reklama -zprávy

Lze u párty stanu vyměnit jeho konstrukci? Budou mi jednotlivé díly na sebe sedět?

Date:

Share:

Párty stan nabízí snadnou opravitelnost. V některých případech však může být zapotřebí vyměnit celou konstrukci. Jsou jednotlivé díly kompatibilní?

Výměna konstrukce párty stanu je problematická

Náhradní díly by u seriózního a spolehlivého dodavatele měly být dostupné automaticky, ať už jste si koupili malý stan 4 x 4 m anebo jakýkoli větší nůžkový model. V některých případech však může být nutné vyměnit místo jednotlivých prvků rovnou celou konstrukci stanu. Je něco podobného vůbec technicky možné?

Výměna poškozené konstrukce bývá složitější z důvodu odlišnosti výrobků napříč trhem. Každý výrobce totiž na své konstrukci mívá jinak vysoký centrální pól, který určuje celkovou výšku party stanu a samotný konus nebo sklon střechy.

Typicky k problémům dochází nejen při výměně zničené „kostry“ stanu, ale i ve fázi, kdy máte původní kovové trubky ještě funkční. Řada majitelů těchto výrobků narazí na skutečnost, že základ má od původní značky a opláštění si už chce pořídit jinde pro výhodnější kvalitativní vlastnosti. Co se stane, pokud zariskujete a nekompatibilní konstrukci koupíte?

Vzhledem k výše popsaným odlišnostem to může způsobit dva druhy závad: nedostatečné vypnutí plachty, ale i její přílišné vypnutí. Problematické jsou oba stavy, k nimž může dojít.

Nesprávné dimenzování opláštění na konstrukci může způsobit zničení stanu

Přílišné vypnutí krycí plachty jí významně zkracuje životnost. Nedostatečné vypnutí opláštění způsobí to, že voda nemůže přirozeně odtékat. V opláštění se vytvoří charakteristické „lavory“, což způsobí, že konstrukce bude vystavena mnohem výraznější zátěži, než na kterou je dimenzována. Stan se tak může i zhroutit.

Nedostatečně dopnuté bočnice budou ohroženy hlavně ve větrném počasí. Největší tlaky jsou tímto způsobem vyvolány na zipy. A také v místech, kde jsou suché zipy, které se používají k upevnění bočnic ke konstrukci, našity k plachtě. Všechny tyto části budou extrémně namáhány, což může způsobit i značné škody.

V takovém případě je nutné konstrukci stanu důkladně přeměřit a ideálně opláštění přímo vyzkoušet. Nákup dílů „naslepo“ z internetu tak nelze příliš doporučit. Ať už potřebujete nově „obléknout“ malý stan 4 x 3 m anebo jeho větší protějšek v podobě stanu 4 x 6 m, obraťte se na zkušené experty.

━ nové příběhy

Kdo otevře dveře s rozbitým nebo zaseknutým zámkem? No přece profesionálové ze Zámečnictví Key!

Hledáte profesionální společnost s dlouhodobým působením na trhu, která se specializuje na opravu rozbitých nebo zaseknutých zámků? Zámečnictví Key poskytuje cenově dostupné služby, specializující se...

Kupte stylové, dostupné vivo V40 SE a vyhrajte zájezd na zápas Česka na EURO

Společnost vivo uvedla na trh stylovou a dostupnou novinku v podobě vivo V40 SE. Ten zaujme především luxusním designem a výbavou, kterou v dané...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

vivo X100 Pro: špičkový fotomobil pro každou příležitost

Společnost vivo uvádí na trh svou novou vlajkovou loď – model vivo X100 Pro, který dále posouvá možnosti fotografování mobilních zařízení. Přináší snímky v profesionální...

Jak léčit bolest nohy

Bolest nohy je nepříjemným a často omezujícím problémem, který může postihnout každého z nás. Může se objevit v různých oblastech nohy, jako jsou chodidlo,...
- Komerční sdělení -pr článek