- Reklama -zprávy

Proč se vyplatí nákup repasovaného notebooku?

Date:

Share:

Notebooky můžeme s klidným srdcem považovat za středobod vesmíru prakticky každého z nás. Využíváme je k práci, k zábavě, ale i odpočinku, což není samozřejmě potřeba dál rozepisovat. Všichni to známe. Nicméně, žádný notebook bohužel není nesmrtelný a jednou se prostě tak jako tak odebere do věčných lovišť elektronických zařízení.

V takovém případě poté nastane potřeba zajistit si notebook nový. Jak to ale udělat? První možností, nad kterou člověk obvykle poté přemýšlí, je ta, že si zakoupí nový, nicméně není to jediná alternativa. Nepřemýšleli jste někdy o tom, že byste si pořídili notebook repasovaný? Nevíte, co to je? V tomto článku si to povíme.

Co je to repasovaný notebook?

Repasovaný notebook je v zásadě takový, který není úplně nový, nicméně funguje tak, jako kdyby byl. Repasované notebooky pak dost často pocházejí z různých předváděcích akcí, popřípadě jsou vráceny prodejci kvůli drobným chybám, jež jsou posléze opraveny, ale cena produktu při opětovném prodeji o poznání klesá.

Mohou to být ale třeba i počítače z nedoplacených leasingů a tak podobně, možností je více. Důležité ale je to, že za sebou tudíž nemají žádnou dlouhou historii užívání. Vedle toho je potřeba také říci, že se nejedná o bazarové zboží.

Mezi repasovaným a bazarovým notebookem je obrovský rozdíl. Nepředstavujte si tedy ani žádný extrémně pomalý a použitý notebook, který bude vyhazovat pojistky a hučet jako nákladní vlak. Je tomu totiž naopak. Velice často se jedná o notebooky z vyšších produktových řad jednotlivých výrobců, tedy ta nejmodernější zařízení.

Výhody repasovaných notebooků aneb proč se vyplatí pořídit si repasovaný notebook

Nižší cena

Tím nejdůležitějším, co většinu lidí zajímá, je pochopitelně cena, tudíž u ní začneme. Právě ta je v případě repasovaných notebooků o poznání nižší ve srovnání se zcela novými počítači.

Velice často jsou totiž k dispozici i se slevou v rámci desítek procent, a to je samozřejmě znát. Proč to tak je? Nejsou totiž zcela nové, alespoň v tom slova smyslu, jak ho povětšinou chápeme.

O tom ostatně již byla řeč výše. Důležité ovšem je, že je tímto způsobem možno ušetřit i 50 % ceny, za níž byste koupili notebook v originálním obchodě.

Skvělý technický stav

Hodně lidí má také z takových notebooků strach, nicméně není důvod. Takové počítače totiž před uvedením do prodeje procházejí důkladným a náročným testováním, během něhož také dochází k opravě dílů, u nichž je to potřeba.

To ve výsledku znamená, že jsou notebooky v perfektním stavu a mohou být de facto považovány za nové. Ostatně, většina velkých výrobců má vyloženě speciální týmy, které se na repasované notebooky přímo zaměřují, navíc jsou to často ti samí lidé, kteří se zabývají i servisem. Dost možná jste někdy něco reklamovali, tak to znáte.

Koneckonců, je to dost podobné, jako když si koupíte ve slevě něco, co již bylo rozbalené a třeba jednou vyzkoušené, nicméně není to stoprocentně nové, ale třeba na 99 % ano. To je pouze malý detail, který ovšem může stlačit cenu výrazně dolů, a to klidně i v řádech desítek tisíc korun.

Díky tomu se můžete dostat ke skutečně výkonnému notebooku, na nějž byste za normálních okolností se svým rozpočtem třeba nedosáhli, či do toho tolik peněz investovat nechtěli.

Záruka

A dál? Záruka! Přestože nejsou repasované notebooky zcela nové, většina prodejců na ně i tak uplatňuje záruku, a to v délce dvanácti měsíců. U nového zboží jsou to dva roky. V tom je jediný rozdíl a pro někoho třeba i nevýhoda. V podstatě ale jediná. Nicméně, je dobré to brát v potaz.

Udržitelnost

Svou roli zde také hraje prvek udržitelnosti. Proč kupovat něco úplně nového, když úplně stejně, ne-li lépe poslouží věc, která byla minimálně používána? Méně odpadu, méně ekologického zatížení. Jednoduché.

V současné době, kdy tlak na udržitelnost životního prostředí stoupá, se to ukazuje jako velice zásadní, přičemž je v tuto chvíli už jasné, že to v budoucnu nebude jinak.

━ nové příběhy

Kdo otevře dveře s rozbitým nebo zaseknutým zámkem? No přece profesionálové ze Zámečnictví Key!

Hledáte profesionální společnost s dlouhodobým působením na trhu, která se specializuje na opravu rozbitých nebo zaseknutých zámků? Zámečnictví Key poskytuje cenově dostupné služby, specializující se...

Kupte stylové, dostupné vivo V40 SE a vyhrajte zájezd na zápas Česka na EURO

Společnost vivo uvedla na trh stylovou a dostupnou novinku v podobě vivo V40 SE. Ten zaujme především luxusním designem a výbavou, kterou v dané...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

vivo X100 Pro: špičkový fotomobil pro každou příležitost

Společnost vivo uvádí na trh svou novou vlajkovou loď – model vivo X100 Pro, který dále posouvá možnosti fotografování mobilních zařízení. Přináší snímky v profesionální...

Jak léčit bolest nohy

Bolest nohy je nepříjemným a často omezujícím problémem, který může postihnout každého z nás. Může se objevit v různých oblastech nohy, jako jsou chodidlo,...
- Komerční sdělení -pr článek