- Reklama -zprávy

Vyřešila jsem svou diastázu abdominoplastikou

Date:

Share:

Diastáza. Problém mnoha žen. Osvěta ohledně tohoto problému se sice posílila, existuje již množství dostupných informací, ale stále mnoho žen s diastázou bojuje a ani o tom neví.

Foto: pexels.com
Diastáza je rozestup přímých břišních svalů a vzniká jako důsledek oslabení hlubokého stabilizačního systému, tedy vnitřních svalů. Diastáza trápí především ženy, a to hlavně ty po porodu. Je to záležitost, která vzniká iv případě špatných pohybových návyků a nepřiměřeného cvičení.

Jak zjistíte, že trpíte diastázou?

Lehněte si na záda a pokrčte kolena. Uvolněte se a položte prsty těsně nad pupkem. Zvedněte hlavu, přitáhněte bradu k hrudníku, jako byste chtěli dělat sklapovaček a vtlačte prsty směrem do břicha. V případě, že se prsty zaboří mezi přímé břišní svaly, jde pravděpodobně o diastáza. Pokud si tím nejste jistá, svěřte se do rukou fyzioterapeutovi.

Pokud je rozestup svalů malý, ve více případech pomůže už správné dýchání. Vhodnými cviky se může svalstvo dostat do původního stavu, ale nezřídka se stává, že diastáza třeba řešit chirurgicky, tzv. abdominoplastikou.

O svou zkušenost se s námi podělila čtenářka Lucka (33), maminka 2 krásných syny.

Většina žen zjistí, že má diastáza jistý čas po porodu. Jak si to měla ty? Kdy a jak si zjistila, že se téma diastázy týká i Tebe?

Já jsem na to přišla po druhém porodu, a to tak, že jsem zhubla 15 kilo a zůstalo mi břicho vypouklé. Kůže byla visící, k tomu jsem měla strie po celém břiše. Odborníci to volají, že se dělá stříška těsně nad pupkem. Když jsem se sehnula, měla jsem pocit jakoby mi chtělo vytlačit ven všechny orgány, nevěděla jsem se pořádně nadechnout, pociťovala jsem i takové zvláštní brnění. Byl to nepříjemný pocit. Diastáza je nepříjemná, pokud je rozsáhlá.

Jak si se rozhodla tuto nejen estetickou, ale i zdravotní záležitost řešit?

Začala jsem samozřejmě „Vyjmout“ a vyhledáváním, jak se zbavit přebytečné kůže. Hledala jsem si odborníka, který se tím zabývá, aby mi poradil, kde začít. Jsem ještě mladá a potřebovala jsem získat zpět trochu sebedůvěry a sebevědomí.

Foto: z archivu respondentky
Co fyzioterapie a cviky na diastáza? Jakou si měla zkušenost?

Rozhodla jsem se problém řešit globálně, i diastáza i povislou kůži zároveň. Obrátila jsem se na odbornou lékařskou pomoc. Po vyšetření mi bylo zjištěno, že mám rozsáhlou diastáza. Cviky ani fyzioterapie by mi v této fázi už nepomohly. Spojila jsem příjemné s užitečným. Odstranili mi nadbytečnou kůži, Svázali tedy svaly, tím pádem odstranili diastáza plus mám hezčí pupek. Jsem velmi spokojená.

Rozhodla ses pro zákrok. Co si musela podstoupit před jeho realizací? Nějaké speciální vyšetření?

Podstoupila jsem 3 konzultace, kde mi doktor vysvětlil celý postup a návrh řešení. Zároveň jsem absolvovala základní interní předoperační vyšetření. Závisí od pacienta, jaké má jiné zdravotní problémy, na které je třeba přihlížet před zákrokem. Já jsem je však neměla.

Jak se cítíš po zákroku?

Po pravdě, v den operace to bylo dost nepříjemné, ale u mě pouze z důvodu toho, že jsem po narkóze zvracela, čímž jsem napínala čerstvě sešité svaly. Jinak jsem byla úplně stažena, takže nebylo to až tak špatné, čekala jsem horší průběh. Léky od bolesti a antibiotika mi dávali v pravidelných intervalech, každých 8 hodin, aby se předešlo zánětu v těle. Péče v soukromé nemocnici v sací byla úžasná. A mohu říci, že každý den je to lepší a lepší. Stále je tam trochu otok, který může trvat i do tří měsíců.

━ nové příběhy

Kdo otevře dveře s rozbitým nebo zaseknutým zámkem? No přece profesionálové ze Zámečnictví Key!

Hledáte profesionální společnost s dlouhodobým působením na trhu, která se specializuje na opravu rozbitých nebo zaseknutých zámků? Zámečnictví Key poskytuje cenově dostupné služby, specializující se...

Kupte stylové, dostupné vivo V40 SE a vyhrajte zájezd na zápas Česka na EURO

Společnost vivo uvedla na trh stylovou a dostupnou novinku v podobě vivo V40 SE. Ten zaujme především luxusním designem a výbavou, kterou v dané...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

vivo X100 Pro: špičkový fotomobil pro každou příležitost

Společnost vivo uvádí na trh svou novou vlajkovou loď – model vivo X100 Pro, který dále posouvá možnosti fotografování mobilních zařízení. Přináší snímky v profesionální...

Jak léčit bolest nohy

Bolest nohy je nepříjemným a často omezujícím problémem, který může postihnout každého z nás. Může se objevit v různých oblastech nohy, jako jsou chodidlo,...
- Komerční sdělení -pr článek