- Reklama -zprávy

Představuje se elektrický moped

Date:

Share:

Elektrický moped reprezentuje moderní typ dopravního prostředku, který má široké využití. V čem tkví jeho přednosti?

Tradice mopedů v Česku neupadá

Termínem moped se původně označovalo jednostopé motorové vozidlo. Specificky bylo určeno pro přepravu jedné osobu na krátké vzdálenosti. Tomu odpovídaly i technické parametry, především pak objem motoru do 50 cm³.

Nejznámější modely v Česku svého času vyráběla Jawa v podobě legendární Babetty nebo někdejší československý podnik Motor České Budějovice produkující mopedy značky Stadion. Na tuto kategorii malých motocyklů navázali také výrobci novodobých elektrických mopedů (skútrů).

Elektrické skútry jsou levné a ekologické dopravní prostředky

E-moped zachovává výhody svých předchůdců a přidává k nim i přednosti další, zejména v podobě přelomového elektrického motoru, který využívá pohon na baterii. K nabíjení slouží obyčejná elektrická zásuvka.

Tato relativně jednoduchá konstrukce snižuje provozní náklady, a to nejen z pohledu využívaného paliva, ale také při zvážení servisních výdajů.

Platí, že skútr spotřebuje na 100 km cca 3 kWh. Současný vládou stanovený strop na cenu elektřiny činí 6,05 Kč/kWh. Zapomenout zároveň můžete na výměny svíček, oleje nebo řemenů. Typicky se podle zástupců servisních středisek týká servis primárně výměny ojetých pneumatik, ložisek v kolech nebo řízení.

Elektroskútr využijete do města i do přírody

Elektrické mopedy představují jednoduché a svižné dopravní prostředky, které jsou velmi dobře ovladatelné. Primárně se tak hodí do městského provozu. Velmi dobře se s nimi manipuluje, a to i subtilním ženám. Výhodou je také jednodušší parkování a možnost s mopedem vjet i do míst, kde jsou klasické spalovací motory již zapovězeny, jako jsou centra měst.

Nicméně se stále se prodlužujícím dojezdem se tato „vozítka“ stávají plnohodnotně využitelná také na delší trasy. Nejlepší verze současného trhu nabízejí dojezd dosahující až 140 km.

Elektro moped představuje ekologickou variantu cestování. Proto je stejně tak dobře vhodný i do přírody, kde neohrožuje hlukem a zplodinami přírodu a v ní žijící živočichy. Ostatně klid při provozu těchto elektrických přibližovadel jistě uvítají i lidé kolem vás.

Elektrické skútry nevyžadují řidičák

Výhodou pro samotného majitele je i to, že v kategorii elektrických mopedů existují ty, na které není potřeba platné řidičské oprávnění. Běžně tak takový dopravní druh dopravního prostředku označujeme jakožto elektroskútr bez řidičáku.

Jde o kategorii s omezeným výkonem maximálně do 250 W, maximální rychlostí do 25 km/h a přídavnými cyklo pedály. Z pohledu legislativy je takový skútr posuzován jakožto elektrokolo. To přináší i další výhody.

Majitel nemusí disponovat technickým průkazem a nedostane registrační značku. Odpadá tak pravidelné docházení na technické kontroly a platba povinného ručení. Svůj e-moped si můžete vybrat přímo na stránkách výrobce – Motoe.cz.

━ nové příběhy

Kdo otevře dveře s rozbitým nebo zaseknutým zámkem? No přece profesionálové ze Zámečnictví Key!

Hledáte profesionální společnost s dlouhodobým působením na trhu, která se specializuje na opravu rozbitých nebo zaseknutých zámků? Zámečnictví Key poskytuje cenově dostupné služby, specializující se...

Kupte stylové, dostupné vivo V40 SE a vyhrajte zájezd na zápas Česka na EURO

Společnost vivo uvedla na trh stylovou a dostupnou novinku v podobě vivo V40 SE. Ten zaujme především luxusním designem a výbavou, kterou v dané...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

vivo X100 Pro: špičkový fotomobil pro každou příležitost

Společnost vivo uvádí na trh svou novou vlajkovou loď – model vivo X100 Pro, který dále posouvá možnosti fotografování mobilních zařízení. Přináší snímky v profesionální...

Jak léčit bolest nohy

Bolest nohy je nepříjemným a často omezujícím problémem, který může postihnout každého z nás. Může se objevit v různých oblastech nohy, jako jsou chodidlo,...
- Komerční sdělení -pr článek