- Reklama -zprávy

Pomaturitní studium z pohledu lektora

Date:

Share:

Láká vás pomaturitní studium, ale zamýšlíte se, jak asi takové studium vypadá z pohledu lektora? Pak je tento článek přesně pro vás. U nás v jazykové škole PELICAN jsme se totiž zeptali přímo lektorky pomaturitního studia angličtiny, jaké to vlastně je, učit denně angličtinu partu (skoro) dospělých lidí. Přečtěte si, na co jsme přišli!

Jak často pomaturitní studium vyučujete?

Pomaturitní studium vyučuji první rok. Hned od září jsem vzala několik bloků výuky. Byly mi přiděleny různé skupiny, abych to prý měla rozmanité. A opravdu to tak je! Vyučuji třídy s úrovněmi B1, B2 a C1 a ta rozmanitost je to, co mě na tom baví. Každá třída je jiná – každou třídu baví něco jiného a každá je lepší na jiné věci. Jednu baví poslech, jinou zase videa a podobně.

Kterou úroveň angličtiny vyučujete nejraději? A kterou naopak nejméně ráda?

Nejraději mám skupinu B2. Možná je to ovlivněno hodně i studenty, ale to vlastně souvisí i s tou úrovní. V rámci B2 mám pocit, že se mnou nejraději spolupracují. Můžu s nimi dělat těžší úkoly, koukat na videa s dialekty. Zároveň ale ještě nemají pocit, že jsou mistři světa a že všechno umí, jako tomu je u studentů vyšší úrovně. V rámci úrovně B1 je to hodně o gramatice, a to není taková zábava ani pro studenty, ani pro mě.

Jaké témata ve výuce nejvíce frčí mezi studenty? A která jsou vaše oblíbená?

Tady musím říct, že se to opravdu hodně liší skupina od skupiny. Záleží celkově na složení skupiny studentů a jejich dynamice. Hodně se se studenty snažím věnovat světovému dění, takže se díváme na různé zpravodajské kanály. Občas se díváme na krátké seriály – třeba Friends nebo Step by Step. A když na to mám náladu, zabřednu do složitějších témat, jako je LGBT+ community nebo třeba Environment.

Podnikáte se studenty i nějaké aktivity v rámci výuky?

Ano! Pomaturitní studium u PELICANA je poměrně flexibilní. Většinou se snažím výuku studentům maximálně zpříjemnit. Jak? Teď, když už vylezlo sluníčko a venku je teplo, chodíme se učit do parku, anebo tam hrajeme deskovky (v angličtině samozřejmě!!) nebo hrajeme jiné hry na utužení kolektivu.

V zimě jsme zase šli na výstavu na Brněnské výstaviště a za pár dní nás čeká Bye bye party, kterou pořádají holky z kanceláře. Bude se hrát beer pong, zpívat a tancovat! Myslím, že je to skvělý nápad. Jazyková škola PELICAN si tím buduje dobré jméno, jako jazykovka, která na to jde lidsky. A tak to má být.

A jaký styl výuky máte rádi vy? Taky na to jdete spíš lidsky? U nás v PELICANU se snažíme našim studentům studium zpříjemnit a vyhovět veškerým jejich potřebám. A stejně tak i naši lektoři, kteří svým žákům plně naslouchají.

V případě, že máte o pomaturitní studium zájem, ale nejsou vám některé podrobnosti stoprocentně jasné, neváhejte se na nás obrátit telefonicky, e-mailem, anebo se klidně zastavte u nás v Jazykové škole PELICAN v centru Brna a my vám se vším poradíme.

━ nové příběhy

Kdo otevře dveře s rozbitým nebo zaseknutým zámkem? No přece profesionálové ze Zámečnictví Key!

Hledáte profesionální společnost s dlouhodobým působením na trhu, která se specializuje na opravu rozbitých nebo zaseknutých zámků? Zámečnictví Key poskytuje cenově dostupné služby, specializující se...

Kupte stylové, dostupné vivo V40 SE a vyhrajte zájezd na zápas Česka na EURO

Společnost vivo uvedla na trh stylovou a dostupnou novinku v podobě vivo V40 SE. Ten zaujme především luxusním designem a výbavou, kterou v dané...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

vivo X100 Pro: špičkový fotomobil pro každou příležitost

Společnost vivo uvádí na trh svou novou vlajkovou loď – model vivo X100 Pro, který dále posouvá možnosti fotografování mobilních zařízení. Přináší snímky v profesionální...

Jak léčit bolest nohy

Bolest nohy je nepříjemným a často omezujícím problémem, který může postihnout každého z nás. Může se objevit v různých oblastech nohy, jako jsou chodidlo,...
- Komerční sdělení -pr článek