- Reklama -zprávy

Jak si správně zapisovat poznámky na vysoké škole?

Date:

Share:

Myslíte si, že se při pasivním poslechu přednášek můžete spolehnout jen na svou paměť? Dobře, zamyslete se znovu. První pravidlo by mělo znít: Vždy si dělejte poznámky!

Psaní poznámek je formou předběžného studia. Pokud jsou vaše poznámky jasné, nemusíte po testu začínat od nuly pomocí učebnice, takže to ve skutečnosti šetří čas. Také, a to je jisté, váš učitel často zahrne důležité informace, které očekávají, že je budete znát u zkoušky, ale které nemusí být součástí vaší učebnice. Takže pozor!

Své poznámky si pravidelně procházejte

Noc před testem si projděte své poznámky, ideálně ještě ten den, kdy jste je dělali. Je pravděpodobné, že jste si nestihli vše poznamenat, takže nyní je čas vyplnit tyto mezery, dokud máte přednášku stále v čerstvé paměti. Vaše budoucí já vám za to později poděkuje, věřte mi. Navíc posiluje vaši paměť. Pamatujte na princip opakování s pauzami a pravidelně si procházejte své poznámky. Pokud tak učiníte, studium na test bude stejně jednoduché jako opakování.

V poznámkách mějte systém

Přemýšlejte o tom, jak si děláte poznámky. Používáte nějakou konkrétní techniku? Možná odrážky? Ale opravdu vám to funguje? Je to skutečně účinné? U spousty předmětů můžete využít myšlenkové mapy, které jsou mnohem kreativnější a lépe ilustrují souvislosti mezi jednotlivými informacemi. Funguje to zvláště dobře pro vizuální typy. Pokud jste spíše lineární typ, vyzkoušejte Cornellovu metodu psaní poznámek. Vygooglujte si to, protože vám to může změnit život.

Tip: Čeká vás důležitá seminárka a vy nestíháte? Využijte populární služby vypracování podkladů seminární práce! Získáte tak podklady seminární práce od profesionálů v oboru, v rychlém čase a s jistotou úspěchu.

Poznámky v notebooku

Pokud jste jako my a jen nesnášíte zapisování všeho ručně, můžete vždy použít svůj notebook. Možná se ale budete chtít naučit psát všemi 10 prsty. Ušetří vám to ohromné ​​množství času a energie. Zapisování poznámek pomocí notebooku má další přidanou hodnotu než úspora času. Je velmi snadné poté poznámky upravovat, přidávat nové informace nebo mazat nadbytečné věci. A přidávání obrázků a schémat. Samozřejmě nehrozí, že si nepřečtete svůj vlastní rukopis, a navíc je super snadné poslat své poznámky spolužákovi, který zůstal doma s chřipkou, aniž byste byli nervózní, že by mohli ztratit váš cenný papírový sešit.

Najděte systém, který vám vyhovuje

Možná zjistíte, že u některých přednášek dáváte přednost psaní poznámek ručně (jako je matematika), zatímco u jiných je mnohem snazší pracovat s notebookem. Někteří lidé nedokážou pracovat s pomocí myšlenkových map, zatímco jiní nenávidí rigiditu Cornellovy metody. Použijte to, co vám vyhovuje, a přizpůsobte to svým potřebám. Pamatujte na první dvě pravidla: Dělejte si poznámky a procházejte je!


Nechte svou kariéru růst. Nabídka zaměstnání profesor škol je zde!


Vytvořte si vlastní systém zkratek

Zatímco obecné pravidlo říká, že je lepší psát příliš mnoho než vůbec nic, nemůžete si poznamenat každé slovo, které učitel řekne, to je prostě lidsky nemožné a také to není vůbec potřeba. Používejte zkratky pro slova a speciální termíny, které se pravidelně opakují a vynechávají nedůležitá slova. Kratší verze se studuje mnohem snadněji.

Použijte slavný Paretův princip 80/20. Ano, lze to aplikovat i na psaní poznámek. Můžete skutečně snížit studijní materiál o 80 % a přesto získat všechny informace, které potřebujete. a proč to? Jednoduše proto, že ne všechna slova jsou stejně důležitá, potřebujete jen těch 20 %, která skutečně mají význam. Hledejte klíčová slova, jako jsou podstatná jména, slovesa, příslovce a přídavná jména. Zbytek vynechejte, je to jen chmýří.

━ nové příběhy

Kdo otevře dveře s rozbitým nebo zaseknutým zámkem? No přece profesionálové ze Zámečnictví Key!

Hledáte profesionální společnost s dlouhodobým působením na trhu, která se specializuje na opravu rozbitých nebo zaseknutých zámků? Zámečnictví Key poskytuje cenově dostupné služby, specializující se...

Kupte stylové, dostupné vivo V40 SE a vyhrajte zájezd na zápas Česka na EURO

Společnost vivo uvedla na trh stylovou a dostupnou novinku v podobě vivo V40 SE. Ten zaujme především luxusním designem a výbavou, kterou v dané...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

vivo X100 Pro: špičkový fotomobil pro každou příležitost

Společnost vivo uvádí na trh svou novou vlajkovou loď – model vivo X100 Pro, který dále posouvá možnosti fotografování mobilních zařízení. Přináší snímky v profesionální...

Jak léčit bolest nohy

Bolest nohy je nepříjemným a často omezujícím problémem, který může postihnout každého z nás. Může se objevit v různých oblastech nohy, jako jsou chodidlo,...
- Komerční sdělení -pr článek