- Reklama -zprávy

Důkaz, že správně zvolené barvy dokážou opravdu hodně! Jemně růžová kuchyně se stala šperkem bytu

Date:

Share:

Barvy dokážou hodně. Když vyměníte bílou či šedou za pastelové odstíny a vhodně je zkombinujete, dostanete elegantní interiér, který pohladí duši. Mladá polská architektka Natalia Mielczarek-Prym velmi ráda používá pastely a je zřejmé, že to ovládá bravurně. Jako příklad přinášíme jeden z jejích projektů, kde je šperkem jemně růžová kuchyně.

Natalia Mielczarek-Prym vede od roku 2018 vlastní interiérové ​​studio. Studovala interiérový design a architekturu na Technické univerzitě v Lodži v Polsku. Sama svůj přístup k práci popisuje slovy: „Při navrhování se vždy snažím najít jedinečné barevné kombinace a neobvyklé aranžmá pro jednoduché formy.“ Stejně to bylo i při řešení 78metrového bytu ve varšavské čtvrti Mokotow.

Krásné věci se dějí, když se potkají ti správní lidé
„Vše, co se kolem spolupráce na tomto projektu událo, je dnes dobrou vzpomínkou. Od prvního kontaktu s majiteli bytu, přes průběh projektu, až po výběr zhotovitelů a konečnou úpravu.

Obývací pokoj ve stylu vintage s dubovými parketami
V obývacím pokoji dominuje zelená futuristická pohovka. Zdroj: Hania Połczyńska

Krásné věci se dějí, když se potkají ti správní lidé a v tomto případě to všechno začalo pozitivní energií mladého páru se synem. Naše dobrodružství začalo slovy „nebudeme náročnými zákazníky, cítím, že máme stejné vnímání. Byla jsem šťastná,“ popisuje dnes už z nadhledu setkání s investory Natalia.

Kuchyně v pastelové růžové s vintage jídelnou

Pastely, jednoduchost i prvky vintage
Byt ve varšavské čtvrti Mokotow je po přeměně sympatickou a inspirativní směsí jemných pastelů, jednoduchosti a vintage prvků. Už když vstoupíte do bytu, získáte informaci o tom, co můžete v interiéru očekávat: světlé barvy, šedobílé a béžové odstíny, klasické dubové parkety ukládané ve tvaru rybí kosti, štuky na stěnách a velký zakřivený šatník s frézovanými úchyty. Dynamiku interiéru posilují tvary. Střídavě se objevují četné křivky – jednou ve velkém, jindy v detailech.

Přečtěte si také
Velký byt na pěší zóně v centru Piešťan pro náročného majitele
Denní zóna s otevřenou kuchyní
Většina komunikace a každodenního dění probíhá v denní zóně s otevřenou kuchyní a obývacím pokojem. Je prostornou, světlou částí bytu, ve které vyniknou dubové parkety. Jemné pozadí celého dění dotváří modrá na stěnách a růžová na čelech kuchyňské linky. Intenzivnější barva se objevuje jen v akcentech, například na zelené futuristické pohovce nebo v originálních kaštanových židlích polské značky – The Good Living & Co.

Kuchyně v pastelové růžové se zlatou baterií
Kuchyně.

Odvážná volba sladké barvy potřebovala „schladit“
„Nápad na kuchyni, se objevil v hlavě jako první a diktoval zbytek rozhodnutí. Před odesláním vizualizací klientům jsem si byla docela jistá, že do toho půjdou. Už jsem znala potenciál jejich vkusu a věděla jsem, že se nebojí nestandardních řešení. To, co dnes můžete vidět na obrázcích, byla doslova první verze tohoto projektu.

Oblé vintage křesíko u tv skříňky s designovou vázou
Dynamiku interiéru posilují tvary.

Odvážná volba zcela sladké barvy skříněk si vynutila použití uklidňujících prvků. V této roli se skvěle osvědčila šedá stolová deska Technistone, černá lampa a vintage dřevěný stůl. Jemné interiéry umocňuje i kontrastní grafika na stěnách a stylová stolní lampa,“ popisuje vznik návrhu jeho autorka, vyzdvihujíc úlohu kontrastu.

Dialog mezi místnostmi podtrhuje koupelna
Chcete-li, aby interiér fungoval jako celek, je třeba zachovat dialog mezi místnostmi. V tomto bytě to funguje na výbornou. Důkazem je také koupelna, která kombinuje minimalistické zařízení v teplé růžové s odstíny béžové na obdélníkových obkladech zellige. Koupelna využívá také motiv zaoblení – oválné zrcadlo, volně stojící vana, zaoblené rohy stěn. Teplou a jemnou atmosféru dotváří další prvky: mozaiková podlaha, zlaté kování a vintage dřevěná skříňka. „Podařilo se nám nábytek rozměrově přizpůsobit umyvadlu a při nízkých nákladech dosáhnout „wow“ efektu,“ těší se Natalia.


Redakce radí: Ty správné dekorace zútulní Váš byt, či dům.


━ nové příběhy

Kdo otevře dveře s rozbitým nebo zaseknutým zámkem? No přece profesionálové ze Zámečnictví Key!

Hledáte profesionální společnost s dlouhodobým působením na trhu, která se specializuje na opravu rozbitých nebo zaseknutých zámků? Zámečnictví Key poskytuje cenově dostupné služby, specializující se...

Kupte stylové, dostupné vivo V40 SE a vyhrajte zájezd na zápas Česka na EURO

Společnost vivo uvedla na trh stylovou a dostupnou novinku v podobě vivo V40 SE. Ten zaujme především luxusním designem a výbavou, kterou v dané...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

vivo X100 Pro: špičkový fotomobil pro každou příležitost

Společnost vivo uvádí na trh svou novou vlajkovou loď – model vivo X100 Pro, který dále posouvá možnosti fotografování mobilních zařízení. Přináší snímky v profesionální...

Jak léčit bolest nohy

Bolest nohy je nepříjemným a často omezujícím problémem, který může postihnout každého z nás. Může se objevit v různých oblastech nohy, jako jsou chodidlo,...
- Komerční sdělení -pr článek